Середа, 26 Березня, 2025

З воїнами на Рівненщини грають в настолки

Share


У Рівному відбуваються психологічні ігри для поранених воїнів в медичних закладах, в яких вони проходять лікування та реабілітацію. 

З 28 січня розпочав свою роботу проєкт “Резильєнтність через ігри”. Його  мета полегшити процес відновлення захисників та ветеранів через таку (з першого погляду) просту активність, як настільні ігри. 

Резильєнтність у психології — здатність зберігати в несприятливих ситуаціях стабільний рівень психологічного та фізичного функціонування, виходити з таких ситуацій без стійких порушень, успішно адаптуючись до несприятливих змін.

Характерна відмінність проекту – залучення активних жінок. Це той, хто готовий йти в цю історію, граючи разом з воїнами, обмінюючись простими емоціями, де не треба говорити хто ти. Гра – спосіб нагадати психіці про життя. Гра родом з дитинства, коли все було просто. Тому ідея проекту – за короткий час перезапустити мозок. Як комп’ютер. Практично погрузити людину в іншу реальність.

 І якщо нашим захисникам стане хоч на 5% легше, то місія виконана. 

Перші зустрічі вже відбулася у Рівненські обласній лікарні та Клеванському госпіталі. Воїни, які перебувають там на лікуванні з різними хворобами та травмами, погодились на незвичне для них спілкування.

Лікування та реабілітація військових через ігри

  Читайте також: Розумні ігри допомагають військовим на Рівненщині відволіктися від війни

Ігропрактик Тетяна Кравчук та її колежанки поділились на команди. У кожній команді було по два воїни та дві учасниці проєкту. В ігровій формі чоловіки розповідали про емоції, що вони означають на їх погляд і що вони відчувають. Також провели гру у питання-відповіді з нескладними і деколи дуже смішними запитаннями. За неповних дві години чоловікам вдалося відволіктися й поділитись своїми думками та переживаннями. Дівчата допомагали їм виконувати завдання. Як свідчить опитування, яке проводиться до і після гри, емоційний стан кожного учасника покращився. Це надзвичайно цінно!

Найбільша цінність таких зустрічей – коли військові не хочуть залишати зала і залишаються для спілкування. Вони хай на короткий час, але забувають про реальність. В той же час в ігровій формі вирішують реальні життєві ситуації.

Психологи звернули увагу на ігри з військовими на Рівненщині - фото 5

Проект реалізується ГО Дотичні за підтримки україно-швейцарського проєкту MH4U (Психічне здоров’я для України) / посольства Швейцарії в Україні

  • Психологи звернули увагу на ігри з військовими на Рівненщині

    У Рівному відбуваються психологічні ігри для поранених воїнів в медичних закладах, в яких вони проходять лікування та реабілітацію.  З 28 січня розпочав свою роботу проєкт “Резильєнтність через ігри”. Його  мета полегшити процес відновлення захисників та ветеранів через таку (з першого…





Source link

Read more

Local News