Середа, 26 Березня, 2025

Все, що треба знати про бернського зенненхунда: характер, поведінка, догляд

Share


Пік популярності бернських зенненхундів припадає на 1980-ті роки – вони стають популярними у заводчиків усього світу

Бернський зенненхунд – це велика, добродушна та витривала порода собак, яка походить зі Швейцарії. І-pets розповідає, що ці собаки відомі своєю дружністю, розумом і відданістю, що робить їх чудовими компаньйонами для сімей та ідеальними робочими собаками.

Історія породи

Бернський зенненхунд відноситься до дуже давніх порід. Існує припущення, що їхніми предками були молоси – бойові пси римських воїнів, які вдерлися на територію Швейцарії ще до нашої ери. Спочатку вони були фермерськими собаками та жили в сільськогосподарському регіоні неподалік Берна, що спеціалізувався на виробництві сиру та шоколаду.

У ті часи ці тварини займалися тим, що пасли і переганяли худобу, охороняли двори від хижаків. Також їх активно використовували як тягові – потужні пси з легкістю перевозили візки з молоком і сиром.

Попри велику користь, яку чотириногі приносили людям, до 1800-х років їхня кількість скоротилася в кілька разів. На зміну їм прийшли сенбернар.

У 1892 році власник готелю у Бургдорфі – Франц Шертенляйб – придбав зенненхунда і був настільки вражений собакою, що захотів відновити їхню популяцію. Він почав активні пошуки особин, здатних брати участь у розведенні.

Пік популярності бернських зенненхундів припадає на 1980-ті роки – вони стають популярними у заводчиків усього світу.

Зовнішній вигляд

Бернський зенненхунд має привабливий і впізнаваний вигляд:

  • Розмір: великі собаки, самці досягають 64–70 см у холці, самки – від 60 до 66 см.
  • Вага: від 35 до 50 кг.
  • Шерсть: густа, довга та шовковиста, з добре вираженим густим підшерстям.
  • Забарвлення: триколірне, а основним кольором є темний. Білі та рудо-коричневі плями є на морді – над очима та на вилицях. Допустима присутність міток на грудях, шиї та на всіх чотирьох лапах. Відповідно до стандарту кольори мають бути яскравими, з чітко вираженими межами.

Характер і поведінка

Бернський зенненхунд врівноважений та добродушний. Вони контактні та миролюбні, а також добре уживаються з усіма домашніми улюбленцями, ніколи не вступають у конфлікти з іншими собаками під час прогулянки.

Для них не характерні агресія та ворожий настрій. З незнайомими людьми поводяться або привітно, або байдуже.

У бернських зенненхундів непогано розвинений інстинкт охоронця. Вони готові захищати всіх членів своєї сім’ї та свою територію у разі потреби. Але нападати без вагомої причини зенненхунд не стане, він швидше відлякуватиме зловмисника своїм грізним зовнішнім виглядом.

Представники цієї породи дуже прив’язуються до власника. Зазвичай собака вибирає одного господаря і залишається йому вірним все життя.

Бернський зенненхунд у всьому намагається догодити людині та слухняно виконує будь-які її доручення.

Відрізняються підвищеною чутливістю: вони легко розуміють інтонацію голосу і зміну настрою людини.

Цуценята завжди поводяться більш активно – вони грайливі та допитливі. Дорослі пси спокійніші, іноді навіть флегматичні.

До дітей бернські зенненхунди ставляться терпляче і готові виносити будь-які їхні витівки. Але в жодному разі залишати їх надовго без нагляду наодинці з дитиною не варто.

Утримання та догляд

Бернський зенненхунд потребує особливого догляду через свою довгу шерсть та велику статуру:

  1. Гігієна: регулярне вичісування (2-3 рази на тиждень), особливо в період активного линяння. Часто купати їх не варто, достатньо 1-2 разів на місяць.
  2. Харчування: збалансований раціон з урахуванням потреб великої породи.
  3. Медичний догляд: регулярні ветеринарні огляди, вакцинація та контроль за станом суглобів, оскільки порода схильна до дисплазії, артриту та розриву хрестоподібної зв’язки.

Для кого підійде ця порода

Бернський зенненхунд підійде для людини, якій:

  1. Необхідний собака великих розмірів.
  2. Нескладно буде регулярно доглядати за густою шерстю.
  3. Потрібен неагресивний і миролюбний вихованець, який добре реагує на інших домашніх улюбленців.
  4. Неважко приділяти достатньо часу для регулярних тренувань.

Ця порода не підійде для власника:

  1. Який має невелику квартиру або будинок.
  2. Не готовий до активного линяння.
  3. Нездатний приділяти достатньо часу здоров’ю пса та водити його на огляди.

Бернський зенненхунд добре ставиться до відпочинку на природі, у тому числі й до зимового. Його рекомендується заводити людям, які ведуть активний спосіб життя – часто виїжджають на пікніки, по гриби, на рибалку, у гори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter





Source link

Read more

Local News